آية الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی
بزرگ مرجع جهان تشیع 
قالب وبلاگ


       مراسم نهمین سالگرد رحلت مظلومانه نابغه قرن بیستم در تالیف و سلطان المولفین، حضرت آیت الله العظمی حاج سید محمد حسینی شیرازی با حضور مرجع عالی قدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی حاج سید صادق حسینی شیرازی، برخی از مراجع تقلید و نمایندگان بیوت مراجع و علما، مقلدان ایشان و اقشار مختلف مردم روز یکشنبه سوم شوال 1431ق. (21/6/89) بعد از نماز مغرب وعشاء در مسجد امام زین العابدین علیه السلام قم برگزار شد.

پس از تلاوت آیاتی از قرآن کریم، آقای جوانمرد خطیب مراسم، مرجع فقید را عالمی زاهد و با اخلاق و کرامت خواند و بیان داشت: ایشان در علم و عمل به جایی رسیده بودند که جز برای دیگران کاری انجام نداده و در راستای خدمت به اسلام و تا پایان عمر مبارکشان بیش از (1200)هزار و دویست جلد کتاب به نگارش درآورده و قلم را به زانو درآوردند.
ایشان با تأکید بر این مطلب که مرجع فقید حافظ کل قرآن کریم بودند، یادآور شد: مرجع فقید از سن 18 سالگی در کنار تحصیل به تدریس مکاسب و از سی سالگی نیز به تدریس دروس خارج مشغول بودند.
وی با بیان این مطلب که نسل و دودمان این عالم فرزانه از خدمتگزاران به اسلام و تشیع بوده است، گفت: مرجع راحل در خانواده ای تربیت شده اند که تمام زندگی خود را صرف اسلام و تربیت شاگردان دینی کرده اند و هیچ اندوخته ای از مال دنیا برای خود نداشته اند. گفتنی است در این مراسم باشکوه گروه ها و هیئت هایی از مشهدمقدس، اهواز، اصفهان، تهران، کاشان، یزد و سایر شهرستان ها و همچنین میهمانانی از خارج از کشور حضور داشتند.

       شایان ذکر است که در حاشیه ی مراسم، تولیدات فرهنگیِ صوتی ـ تصویری و چاپی منتشرشده توسط مؤسسه فرهنگی رسول اکرم (صلی الله علیه وآله وسلم)، حاوی بیانات و آثار مکتوب مرجع فقید آیت الله العظمی سید محمد شیرازی و مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق شیرازی عرضه گردید.

وبسایت اختصاصی نابغه قرن 20 در تالیف
 
آیه الله العظمی سید محمد شیرازی :
http://shirazi.ir/imam-shirazi/index.html
[ ۸۹/۰۶/۲۴ ] [ 22:9 ] [ فرهاد ] [ ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

این وبلاگ،شخصی و منعکس کننده اخبار دفتر آية الله العظمي شیرازی است.
لینک دوستان